fbpx
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Dobrovoľnícky týždeň – August

23 augusta @ 17:00 - 29 augusta @ 17:00

€35
Začiatok: 23 Aug 17:00

Koniec: 29 Aug12:00

Ekokomunita Sekier, Zaježová (Facebook: https://www.facebook.com/zajezka)

Mapa> https://www.zajezka-sekier.sk/navstiv-nas/

Pozývame vás vyskúšat si Sekiersky gazdovský život aj v Auguste. Počas dňa budeme spoločne pracovať na rôznych aktivitách, prepájať sa budeme pri spoločných jedlách, rozhovoroch, pri ohni i práci. Vhodné aj pre dobrodružné rodinky s deťmi.

Augustové práce budú zahŕňať (program sa môže flexibilne vyvíjať aj podľa počasia)
-príprava palivového dreva
-zber a spracúvanie plodov zo záhrady a sadu
-mulčovanie a príprava záhrad na zimu
-príprava oplotkov pre kozy, dojenie, ukážky spracovania kozieho mlieka
-pečenie kváskového chleba

Poplatok 35 € zahŕňa spanie vo vlastných spacákoch v spoločných izbách, chutnú vegetariánsku stravu. Ubytovanie na Sekieri je vhodné pre nenáročných ľudí, ako sociálne zariadenie máme k dispozícii iba suché toalety. Parkovanie áut je cca 20 min od Sekiera.

Tím Sekierčanov je národnostne namiešaný. Takže ako bonus navyše budete mať možnosť zdokonaliť sa v cudzích jazykoch a dozvedieť sa viac o tom, ako sa žije v iných kútoch Európy.

Večer nás čaká posedenie pri ohni alebo spoločnom stole v komunitnej kuchyni. Priestor Sekieru poskytuje veľa kreatívnych možností ako sa niečo dozvedieť, priučiť či si len tak nezáväzne vypočuť. K dispozícií je pestrá paleta hier či iných spoločenských aktivít.

Všetkých návštevníkov prosíme, aby obmedzili požívanie alkoholických nápojov na nutné spoločenské minimum, ich abstinenciu v našich priestoroch vnímame ako pozitívny transformačný krok.

Viac info a rezervácie: 0915279905
sekier{}zajezka.sk

(English)
Sekier is a place where people can experience simple life in harmony with nature, where people can try an alternative lifestyle in comparison with what modern society is offering. We guide sekier’s inhabitants to adopt a “Simple living” attitude through various different voluntary practices to simplify one’s lifestyle. For example, reducing one’s possessions (minimalism), increasing self-sufficiency. To observe and live at the rhythm of nature.
In Sekier, lives a community with a temporal dynamic, a mix of visitors, short term volunteers and long term inhabitants. They are sharing meals, common spaces and working on projects to improve Sekier life and surrounding.
The farm and its surrounding property is gradually developed and transformed into a demonstrational eco-farm and a center for visitors, who would like to experience the lifestyle that we are presenting.

We invite you all for AUGUST 2020 voluntery week edition.
We will focus on>
*firewood
*harvest
*starting to set the garden for winter
*goats, goats, goats and all the kind of goatty stuff
*home bread bakking, hmmm, yummmyyyyy

Your donation for the week 35 € covers sleeping in common rooms in own sleeping bags and vegetarian food. We would like to point out that Sekier is ment to be about modesty.

Hygiene> bring your own towel. We use water from the well and use it to water the garden, so please, bear this in mind and don’t bring any chemical cosmetics. You can buy natural soap here. Hot water is available when we fire up the oven 😉
Toilets are dry in the outhouse.

There is a small lake on the property and wooden sauna for fire wood. Welcome to fire it up! Million star hotel for those who would love to experience sleeping outside!

The aim of this week is to present and open life in Ecocommunity Sekier for new-comers and people interested, who would like to see what life in such Eco-community in the middle of nature is worth. We are open for everyone.
If you are unsure about something in the form, just drop us an email.

Podrobnosti

Začiatok:
23 augusta @ 17:00
Koniec:
29 augusta @ 17:00
Cena:
€35
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/212064586898743

Organizátor

Ekokomunita Sekier
Telefón:
1234
Email:
sekierzaj@gmail.com
Webstránka:
www.zajezka-sekier.sk

Miesto udalosti

Ekokomunita Sekier
48.477850, 19.204802 + Google Map
Telefón:
0917287559
Webstránka:
www.zajezka-sekier.sk