fbpx

Zúčastnili sme sa

Vzdelávaci pobyt v Ekodedine Ängsbacka vo Švédsku 

Wow!
Medzi 17. a 23. februárom sme sa stretli s 30 ľuďmi z 13 rôznych krajín v krásnom Ecovillage v Ängsbacke.

Bola to inšpirujúca vzdelávacia príležitosť na prepojenie sa s ľuďmi z iných Ekodedín a udržateľných projektov z celej Európy a pohraničných krajín. Je to skvelý pocit vedieť, že veľa ľudí pracuje na malých a veľkých riešeniach na mnohých miestach!

Sme vďační za účasť v programe Európskeho zboru solidarity (ESC)! Program ESC ponúka organizáciám šancu vysielať a prijímať dobrovoľníkov, aby sa učili prakticky, v našom prípade v projektoch udržateľnosti. V tomto týždni nám bola ponúknutá príprava na praktické zručnosti a teoretické východiská pre riadenie a vytváranie úspešných dobrovoľníckych projektov.

Okrem návrhov na projekty sme prepojili a nadviazali priateľstvá a partnerstvá pre ďalšiu spoluprácu obklopenú hustými švédskymi lesmi a zvukom praskajúcich krbov. Vymenili sme si príklady osvedčených postupov a vybudovali mosty medzi našimi komunitami.

Nastavenie školenia v Ängsbacka tiež umožnilo nahliadnuť do každodenného života v ich ekodedine, ktorý už úspešne pracoval s medzinárodnými dobrovoľníkmi. Školenie bolo financované z programu Erasmus +. # Erasmus +

@angsbacka

@OekodorfSiebenLinden

@zajezka

@ globalecovillagenetwork.ua

@RedIbericaDeEcoaldeasRIE

@InstitutulDePermacultura

@gaiakosovo

@vaikejalajalg

@ zegg.gemeinschaft

@Suderbyn

@CharlottendalsGard

@hawilaproject